Утрински Весник
Македонија

Скопјанка натепана од сосед во угостителски објект во Аеродром

Download 16.jpg
Ss2

Денеска во 03.00 часот во СВР Скопје, 36-годишната Б.М. од Скопје пријавила дека околу 00.00 часот во угостителски објект на подрачјето на општина Аеродром била физички нападната од нејзиниот сосед Б.Т., извести МВР. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Ss1

Можете да прочитате

Спасовски: Новогодишен пакет од 100 евра за пензионерите, пензионерска картичка со попусти

Стевановиќ: СДСМ нема да се откаже од европска иднина и од држава во која има функционално владеење на правото

Даштевски: Гласањето помина мирно – 24info.mk