Утрински Весник
Македонија

Сите поплавени улици и куќи во Гостивар се исчистени

Две тепачки во Гостивар поради расправии во сообраќајот

Сите улици и куќи што беа поплавени во Гостивар се исчистени, a последиците од дождот санирани.

dobivaj vesti na viber

Центарот за управување со кризи објави дека екипите на Комуналец и противпожарната бригада во Гостивар синоќа биле повлечени.

Гостивар вчера го зафати силно невреме, пришто поплавени беа куќи и улици, а на места имаше и одрони.

Невремето најмногу го зафати селото Беловиште.

 

Можете да прочитате

Меџити денеска ќе ги даде причините за смената на доктор Јовев

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум