Утрински Весник
Свет

Силен земјотрес вечерва го погоди градот Баликесир во Турција

Screenshot 20240304 195802 Chrome.jpg

Нов силен земјотрес вечерва во Турција. Според првичните информации јачината е 4.8 степени по Рихтер.

Епицентарот е кај турскиот град Баликесир, а за сега нема информации за повредени лица и материјална штета.

Web

Можете да прочитате

Тринаесет земји на ЕУ силно го поддржуваат проширувањето како придонес за стабилноста

Германија сака да го обесхрабри доаѓањето на бегалците, ќе им дава банкарски картички, а не готовина

Сијарто: Во интерес на ЕУ е што поскоро да ги прими земјите од Западен Балкан