Утрински Весник
Македонија

Сиљановска-Давкова му се заблагодари на Максим Димитриевски за поддршката за вториот круг од претседателските избори

Capture 3.jpg

Кандидатката за претседателка на Македонија Гордана Сиљановска-Давкова му се заблагодари на платформата Х на претседателот на партијата “Знам” и градоначалник на Куманов, Максим Димитриевски за јавно изјавената поддршка за неа во вториот круг од претседателските избори: 

„Му благодарам на претеседателот на „ЗНАМ”, Максим Димитриевски (@m_dimitievski), за јавно изразената поддршка во вториот круг. Многу ми значи. Не ја заборавам. Ја сметам за храбар, демократски, инспиративен поттикнувачки и одговорен политички чекор”. 

Можете да прочитате

Најмалку четворица заинтересирани, кој ќе го презеде кормилото во СДСМ?

Костадиновска – Стојчевска: Гаши уште во првите пет минути ги прекрши законите и покажа дека не е подготвен да го води Собранието

Стоилковски: 12 директори и раководители на Хирургија збор немаат за колапсот, одговорност ќе има