Утрински Весник
Спорт

Шкендија го доведе Ералд Чинари

Шкендија го доведе Ералд Чинари

Македонскиот прволигаш Шкендија доведе уште едно квалитетно засилување за вториот дел од сезоната. Тетовскиот клуб го промовираше крилниот напаѓач Ералд Чинари. Албанскиот интернационалец доаѓа од турскиот клуб Самсунспор.

dobivaj vesti na viber

Чинари потпиша договор на 1,5 година и треба да донесе дополнителен квалитет во тимот на Ќатип Османи.

Шкендија претходно доведе уште четворица нови фудбалери, Максимов, Ќака, Мујезиновиќ и Милев.

Можете да прочитате

Бензема и Вини за голема победа во продолженија во жестокото мадридско дерби

Билбао ја освои „Месталја“ за полуфинале во Кралскиот куп

Реал го доби евролигашкото „Ел класико“ по драматични продолженија