Утрински Весник
Македонија

Семејно насилство во Кисела Вода: Син ја истепал мајка си и неговата сестра

Policija 3.jpg

На 08.07.2024 во 20.20 часот во СВР Скопје, 55-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 16.00 часот во семејниот дом на подрачјето на Кисела Вода, таа и нејзината 25-годишна ќерка биле физички нападнати од М.Т.(27) од Скопје, син на пријавителката.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, соопшти полицијата.

Можете да прочитате

Еве со колку воздухоплови се гасат пожарите низ Македонија

Средба Коцевски – Јан Коп

Попладнево земјотрес во Скопје – 24info.mk