Утрински Весник
Македонија

Се истепале снаа и свекрва

Грабеж имало – но не во Скопјанка туку во Бутел

Вчера во 12.15 часот било пријавено дека во с.Криволак-неготинско по претходна расправија бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу С.А.(20) и нејзината свекрва С.Ш., соопштија денеска од МВР.

dobivaj vesti na viber

Од таму велат дека по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Патот кон ЕУ гарантира демократски и економски развој, за борбата против корупцијата ни треба и поддршката на САД

Маричиќ: ВМРО-ДПМНЕ и Левица се две страни на еден ист медал и не гледам никаква разлика во нивните ставови

ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди визија и сериозна програма, најавува Муцунски