Утрински Весник
Македонија

СДСМ: Мицкоски се плаши од истрагата за Онкологија

Мицкоски: Владата да го почитува Колективниот договор на наставно образовниот кадар, се останато е политички спин и гимнастика

„Поврзувањето на акцијата на надлежните институции за расчистување на криминалот на Онкологија со ново барање за избори покажува дека Мицкоски се плаши од истрагата и сака да ја одолговлечи“, соопшти СДСМ.

dobivaj vesti na viber

„Мицкоски требаше да ја поздрави акцијата на надлежните институции наместо да ја политизира, злоупотребувајќи ги болните.

Секој што се огрешил во грозниот случај на Онкологија ќе се соочи со одговорноста и ќе биде изнесен пред лицето на правдата, без разлика на партиска или етничка припадност“, се додава во соопштението на СДСМ.

Можете да прочитате

Награда за млади квантитативни умови – „Славица Тодоровска”

Петровска за протераните руски дипломати: Работеле спротивно на дипломатските правила, сакале да се вмешаат во национални интереси

Петровска и словенечкиот министер за одбрана Шарец го потпишаа новиот Договор за одбранбена соработка