Утрински Весник
Магазин

Сара Џесика Паркер ја посвои мачката на Кери Бредшо од новата серија

Сара Џесика Паркер ја посвои мачката на Кери Бредшо од новата серија

Сара Џесика Паркер ја посвои мачката на Кери Бредшо од продолжение на култната серија „Сексот и градот“, „И, едноставно, така“.

dobivaj vesti na viber

58-годишната актерка, која ја портретира Кери во новото поглавје на „Сексот и градот“, се огласи на социјалните мрежи за да открие дека ја посвоила Шу.

Покрај видеоклипови и фотографии на Шу што ги сподели на својот „Инстаграм“, Сара, која е во брак со актерот Метју Бродерик, напиша: „Неговото име надвор од камерите е Лотус. Тој и неговите браќа и сестри добија ботанички имиња кога беа спасени како новороденчиња од страна на cthumanesociety.

„Официјално усвоен од семејството Паркер/Бродерик во април 2023 година. Тој им се придружува на Реми и Смили кои ги посвоивме во мај 2022 година.“

Шу дојде на снимање на серијата директно од „Конектикат хуман сосајати“, а засолништето веќе откри некои дополнителни детали за посвојувањето.

Можете да прочитате

Кети Пери се приклучува на актерскиот тим на „Прасето Пепа“

Брус Спрингстин ги одложи сите концерти поради здравствени проблеми

Холивудските сценаристи го прекинаа штрајкот во пресрет на гласањето за конечен договор