Утрински Весник
Магазин

Ријана лансираше нова колекција долна облека за Денот на вљубените

Сакај се себе си! Тоа е пораката од брендот на пејачката Ријана, познат по смелите дизајни на долна облека. Нејзиниот бренд Savage X Fenty ја слави различноста, инклузивноста и сензуалноста на жените и мажите од сите облици, бои и големини.

Секоја ставка е дизајнирана да го инспирира секој носител да ја прифати нивната единствена убавина и да го изрази својот личен стил.

За Денот на вљубените 2024 година, Ријана претстави три нови колекции долна облека, во црна, розова и гоџи-бери црвена боја, дизајнирани да разбудат страст и романса.

Колекциите додаваат допир на гламур на прославите на Денот на вљубените. Дизајните ја комбинираат препознатливата естетика на марката на смелост и удобност, обезбедувајќи секое парче да е подеднакво погодно и стилски.

Првата колекција, See Thru U, содржи проѕирни парчиња во нежни пастели, розови, јорговани и сини. Ријана лично позираше во розов комплет составен од градник, гаќички и мрежести чорапи. Овој комплет е совршен за оние кои сакаат да ја покажат својата невина, но сепак заводлива страна.

Друга колекција, Ruffle Luv, беше инспирирана од француските бурлески и викторијанските корсети. Оваа колекција има многу возбудувања, тантела и везови, кои додаваат шарм и елеганција. Ријана носеше црвен ансамбл составен од проѕирен градник, гаќички и наметка од пердуви. Овој комплет е идеален за оние кои сакаат да се чувствуваат како кралици на љубовта.

Третата колекција, Luv Language, е наменета за мажи кои сакаат да ги изненадат своите партнерки. Оваа колекција нуди сатенски боксерки, пижами, наметки и други секси детали. Боите се црвена, црна и бела, кои симболизираат страст, мистерија и нежност. Оваа колекција е одлична за оние кои сакаат да ги изразат своите чувства преку јазикот на љубовта.

Savage X Fenty е бренд кој „ја слави љубовта во сите нејзини облици и бои“. Ријана рече дека целта на оваа колекција е да ги поттикне луѓето да се сакаат себеси и другите такви какви што се.

Ријана е позната како една од највлијателните и најиновативните ѕвезди во светот на музиката, модата и убавината. Родена на Барбадос пред 36 години, таа е пејачка, текстописец и актерка, која стана светски позната по хитовите „Umbrella“, „Diamonds“, „Work“, стана амбасадор на културата на Барбадос и ја основа хуманитарната организација „Clara Лајонел“..

Можете да прочитате

Сите токсични состојки во една цигара

Невеста од Англија само за торта платила 13 илјади фунти, а за да се направи, биле потребни речиси три месеци

Најбогатиот Индиец организира раскошни предсвадбени веселби во чест на син му