Утрински Весник
Македонија

Разрешен директорот на Кардиохирургија Шокаровски

Sokarovski Marjan 1024x684 1.jpg

Mинистерот за здравство Илир Демири денеска го разреши директорот Марјан Шокаровски.

Mинатата недела медиумите објавија дека на Клиниката за кардиохирургија е зголемена смртноста и тоа е констатирано во извештај на стручна комисија.

Демири рече дека 170 пациенти не биле внесени во Мој термин и немале отпусно писмо.

Можете да прочитате

66-годишен велосипедист од Скопје по удар од автомобил завршил со тешки повреди

Опожарено товарно возило во Трубарево

66-годишен велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Скопје