Утрински Весник
Спорт

Пумас му го раскинаа договорот на Алвеш по апсењето за силување

Пумас му го раскинаа договорот на Алвеш по апсењето за силување

Мексиканскиот УНАМ Пумас му го раскина договорот на бразилскиот ветеран, Дани Алвеш по неговото апсење за сексуален напад во петокот. 39-годишниот Алвеш беше уапсен и не му беше дозволен излез од притвор со кауција откако една жена го пријави дека сексуално ја нападнал во ноќен клуб во Барселона на 30 декември.

dobivaj vesti na viber

Неговиот договор со Пумас траеше до јули 2023 година, но претседателот на клубот, Леополдо Силва преку кратко соопштение објави дека Бразилецот веќе не е дел од клубот. Бразилецот се приклучи на мексиканскиот клуб минатиот јули кога му заврши краткорочниот договор со Барселона и имаше 13 настапи за клубот, од кој последниот на 8 јануари.

Можете да прочитате

Столе Димитриевски со „сува мрежа“, Рајо гледа и кон ЛШ

Сампдорија испушти победа што живот значи

Карлос Кеирош нов селектор на Катар