Утрински Весник
Македонија

Пронајдено починато женско лице во дом во Скопје

Тешка несреќа кај Драчево: Излета автомобил со четири млади девојки, однесени сите во болница

Во текот на вчерашниот ден во 20.45 во Полициската станица Бит Пазар, било пријавено дека во домот на подрачје на Бит Пазар била пронајдена почината А.Ф.(71) од Скопје.

dobivaj vesti na viber

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран