Утрински Весник
Магазин

Пронајдено младенче лав на патот во Суботица

Пронајдено младенче лав на патот во Суботица

Младенче лав е пронајдено утрово во Суботица на патот Чантавир, потврдија за „Танјуг“ во СВР Суботица.

dobivaj vesti na viber

Полицијата работи на утврдување на сите околности на овој настан, односно како лавот стигнал до Суботица.

Лавот е однесен во зоолошката градина во Палиќ.

Можете да прочитате

По 27 години во Лас Вегас уапсен маж за убиството на раперот Тупак

Ед Ширан ќе објавува албум за секое годишно време

(Видео) Мик Џегер: Каталогот на бендот нема да им го оставам на децата, што ќе им се 500 милиони долари