Утрински Весник
Македонија

Променливо облачно со сончеви периоди

Во најголемиот дел од земјата ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Во текот на денот ќе дува умерен, а во должина на Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 km/h). утринската температура ќе се движи во интервал од -4 до 2, а дневната од 4 до 12 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне 9 степени.

По денешното преодно наоблачување, следува период на стабилно и суво време со пораст на температурите. Значително потопло ќе биде во недела и на почетокот од следната седмица

Можете да прочитате

Митрески на средба со бугарскиот амбасадор: Да се промовираме позитивна реторика што може да придонесе за градење меѓусебна доверба

Собранието го донесе Законот за спорт

Собранието го изгласа пакетот закони за платите на функционерите