Утрински Весник
Македонија

Променливо облачно и посвежо, на повеќе места нестабилно со врнежи од дожд

Променливо облачно и посвежо, на повеќе места нестабилно со врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо, на повеќе места нестабилно со врнежи од дожд и појава на грмежи. Врнежите наместа ќе бидат поројни, особено во западните и централните делови, локално во форма на невреме. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен и северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 19, а максималната ќе достигне од 23 до 38 степени.

dobivaj vesti na viber

Во Скопје променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во делови од котлината ќе има услови за појава на невреме. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 25 степени.

Од вторник времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со просечни температури за овој период од годината. Претежно во јужните делови ќе има услови за слаб локален дожд.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран