Утрински Весник
Македонија

Продолжува целосната реконструкција на патот Дебреш – Здуње

Продолжува целосната реконструкција на патот Дебреш – Здуње

По завршувањето на изградбата на 1300 метри канализација, се прават подготовки (тампонирање, нивелирање) за целосно асфалтирање на патот Дебреше – Здуње кој започнува од страната Дебреше, извести општина Гостивар.

dobivaj vesti na viber

Проектот за обновување на патот Дебреше – Здуње вклучува реконструкција на патот долг 1.300 метри, додека паралелно со изградбата на патот, во делот Здуње се гради канализација од 1.200 метри.

Наскоро ќе заврши целокупното асфалтирање на патот Дебреше-Здуње, додека целосната функционализација според стандардите на овој пат значително ќе го олесни сообраќајот на влезните сообраќајници во градот, се додава во соопштението на општина Гостивар.

Можете да прочитате

Груби – Викерс: Наши приоритети се железничката пруга Скопје – Драч, Клиничкиот центар и целосна дигитализација

Постои опасност некои кругови во Бугарија да се обидат за ги злоупотребат бугарските пасоши, вели министерот Османи

Османи: Прилично сум сигурен дека Бугарија постојано ќе формулира нови барања