Утрински Весник
Македонија

Приведено лице од тетовско, бил баран со централна потерница

Rjmet Apsenje 333811.jpg

На 03.07.2024 година во 18.00 часот во Тетово полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле В.С.(28) од тетовско Стримница.

Тој бил баран со централна потерница за издржување на казна затвор во времетраење од две години за сторено кривично дело „нелегално производство и пуштање во промет на наркотични средства, психотропни супстанции и прекурзори“, казниво по член 215 ст.1 од Кривичниот законик.

В.С. е предаден во КПУ Затвор Тетово за издржување на затворската казна.

Можете да прочитате

Повредена жена пронајдена на автопат кај Демир Капија – ја претепал некој или ја прегазил?

РЕК Битола работи со еден блок

РЕК Битола работи со еден блок