Утрински Весник
Македонија

Приведено лице кое при сообраќајна контрола нудело поткуп

Денеска во 07.30 часот, полициски службеници од ОВР Крива Паланка го лишиле од слобода А.М. од Скопје.

При сообраќајна контрола и утврден прекршок,  А.М. се обидел да даде поткуп на полициските службеници за да не му биде изречена санкција.

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Пратеници од ВМРО-ДПМНЕ го послушале министерот Тошковски и не поминале на граница со старите патни исправи

Битиќи – Смит: Обединетото Кралство и С. Македонија имаат одлични економски односи и голем потенцијал за развој

Приведени крадци во Прилеп