Утрински Весник
Македонија

Приведена виничанка, се обидела да изврши кражба во Тимјаник

Тешка несреќа кај Драчево: Излета автомобил со четири млади девојки, однесени сите во болница

Вчеравечер, во 22 часот, полициски службеници од ОВР Неготино ја лишиле од слобода 35-годишната Џ. С. од Виница, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

„Таа се сомничи дека околу 19.30 часот влегла во куќа во село Тимјаник, Неготинско, и се обидела да изврши кражба“, соопшти МВР.

Лицето било приведено во ОВР Неготино и по целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Почнува новата редовна авиолинија Скопје – Љубљана

Приведена жена од Куманово, затекната при кражба

Приведен крадец од Тетово