Утрински Весник
Македонија

Приведена битолчанка, дел од украденото вратено на сопственикот

При обид за кражба приведена 24-годишна кумановка

Денеска во 11.45 часот полициски службеници од СВР Велес ја лишиле од слобода С.К. (20) од Битола.

dobivaj vesti na viber

Таа се сомничи дека на 16.03.2023 околу 17.00 часот извршила разбојничка кражба во дом на улица „8 Септември“ при што одземала златен и сребрен накит.

Дел од пронајдените предмети се одземени и вратени на сопственикот.

Лицето било приведено во Полициската станица во Велес и по целосно документирање на настанот ќе следи соодветна пријава.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии