Утрински Весник
Македонија

Приведен скопјанец за издржување двегодишна затворска казна

Приведен скопјанец за издржување двегодишна затворска казна

Денеска, во 12.20 часот, на улицата Индира Ганди во Скопје, полициски службеници од Оперативниот тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода 20-годишниот Д. К. од Скопје, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

„Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Основниот кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години поради сторено кривично дело тешка кражба по член 236 од Кривичниот законик, соопшти МВР.

Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран