Утрински Весник
Македонија

Приведен криминалец баран со потерница

Lisici2.webp.webp

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера (19 февруари) околу 19 часот и 40 минути на улица „Љуботенска” во Тетово го привеле 31-годишниот тетовец С.Џ..

Тој бил баран по централна потерница врз основа на судска наредба за издржување на двегодишна затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба” по член 236 од Кривичниот законик. Лицето ќе биде спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Идризово во Скопје за издржување на казната. 

Web

Можете да прочитате

Пендаровски: Прифаќам дебата со сите седум кандидати, нека дојде и Мицкоски како осми, шпицен кандидат

Пронајдено возилото „поло“ од кое било пукано во Тетово

Србиновски: Ја грабнав мечката за уши и успеав да ја оттурнам