Утрински Весник
Македонија

Приведен крадец во Велес

1707216064 1.webp.webp

На 28.02.2024 во 10.30 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес ја лишиле од слобода Ц.Л.(43) од Велес поради сомнение за сторено кривично дело „кражба”. Според пријавеното, од домот на С.Д.(62) од Велес, со кој претходно била во врска, одзела пари.

Таа е приведена во полициска станица, бил известен јавен обвинител и по документирање на настанот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Web

Можете да прочитате

(Видео) Јакимовски најави мерка за помош на пенизонерите – гарантирани 25.000 денари за секое пензионерско семејство

Пендаровски: Прифаќам дебата со сите седум кандидати каде било и под какви било услови, нека дојде и Мицкоски како осми шпицен кандидат

Шкријељ: Пендаровски е претседател на сите граѓани со визија за европска иднина