Утрински Весник
Македонија

Приведен битолчанец, кај него биле пронајдени 14 пакувања хероин

Приведен битолчанец, кај него биле пронајдени 14 пакувања хероин

Вчера во Битола, полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода В.М.(26) од Битола.

dobivaj vesti na viber

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 14 пакувања хероин, повеќе различни видови таблетки, дигитална вага и други предмети со остатоци од непозната материја и пари во различни апоени.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање и расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата.

Можете да прочитате

(Видео) ЦК на ВМРО-ДПМНЕ со барања: Предвремени избори и усвојување на предлозите за закрепнување на економијата

Маричиќ: 2030 е реално време за исполнување на обврските кон ЕУ

Централниот одбор ја предложи Маја Морачанин за претседателка на ДОМ