Утрински Весник
Македонија

Приведен бегалец од затвор кој за тешки кражби издржувал казна од четири години и девет месеци 

Apsenje Pritvor.jpg

На 15.05.2024, полициски службеници од Полициската станица Штип го привеле П.И.(29) од с.Црвулево, општина Карбинци.

Тој бил баран по централна потерница, врз основа на наредба од Казнено – поправната установа Затвор Куманово, поради бегство од затворот, каде издржувал казна од четири години и девет месеци за сторени кривични дела „тешка кражба”.

 Лицето е спроведено до Затвор Куманово за доиздржување на две години и пет месеци од казнат

Можете да прочитате

Стоилковски: 12 директори и раководители на Хирургија збор немаат за колапсот, одговорност ќе има

Забрчанец: Регионалната соработка на Западен Балкан е можна само ако опстојат доволен број прогресивни политички претставници и лидери

Двајца крадци украле автомобил во Битола, полицијата ги уапси