Утрински Весник
Македонија

Приведен бегалец од затвор баран со централна потерница

Двајца прилепчани украле автомобил

Денеска (12.09.2023) во 14.10 часот на бул.„Србија“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода И.Х.(37) од Скопје.

dobivaj vesti na viber

„Тој бил осуден на казна затвор од една година за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик, а бил баран по централна потерница врз основа на наредба на Казнено-поправната установа Затвор Скопје за доиздржување на осум месеци од казната“, велат од МВР

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправната установа за доиздржување на казната.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран