Утрински Весник
Македонија

Приведен бегалец од КПУ „Затвор Скопје“

Приведен прилепчанец, украл трактор кој подоцна му бил вратен на сопственикот

Денеска, на улицата Димитар Илиевски-Мурато во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода А. А. (42) од Кичево.

dobivaj vesti na viber

Тој бил осуден на казна затвор од три години, а бил баран по наредба на Казнено-поправната установа „Затвор Скопје“ поради бегство од затворот.

Лицето е спроведено во установата за доиздржување на казната, соопшти полицијата.

Можете да прочитате

ЛДП со осуда за скандалозната објава на Касами: „Македонија е мултиетничка држава“

Kасами: Тетово е главниот град на Албанците во Северна Македонија

Тинејџер силувал малолетничка