Утрински Весник
Македонија

Приведен 15-годишник од Кавадарци, кај него пронајдени осум велосипеди

Тешка несреќа кај Драчево: Излета автомобил со четири млади девојки, однесени сите во болница

Вчера попладне во 14 часот во Кавадарци полициски службеници од ОВР Кавадарци лишиле од слобода 15-годишен малолетник од Кавадарци, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени осум велосипеди различна марка, за кои постои сомнение дека потекнуваат од кражби, извршени во периодот од 28.06. до 04.09.2023, соопшти МВР.

Лицето било задржано во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран