Утрински Весник
Македонија

Претрес во Валандово, пронајдени марихуана, семки од канабис, оружје

На 26.9.2023, во 11.45 часот, во Валандово, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Валандово го лишиле од слобода В. З. (48) од Валандово. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, воздушна пушка, два детекторa за метал и семки од растението канабис.

dobivaj vesti na viber

За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по целосно документирање на случајо,т против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран