Утрински Весник
Македонија

Претрес во Тетово: Пронајдена дрога, уапсен дилер

Marihuana Kesica 1.jpg

Полициски службеници од СВР Тетово денеска го лишиле од слобода Х.Х.(33) од тетовски Порој.

Имено, во периодот од 07.30 до 08.30 часот, по претходно добиена судска наредба, бил извршен претрес во дом и помошни простории на Х.Х., при што биле пронајдени и одземени кокаин, марихуана и хашиш.

Можете да прочитате

На Клиника за онкологија во Скопје ќе се работи во две смени

Запленети возила, цигари, облека: Царинската управа спречи обиди за криумчарење на разна стока

Расчистени шест тешки кражби во радовишко, сторителот приведен, следува кривична пријава