Утрински Весник
Македонија

Претрес во Штип, пронајдена дрога, приведени две лица

Policija.webp.webp

На 03.07.2024 во 21.00 часот во Штип, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија на дрога и оружје при СВР Штип ги лишиле од слобода А.П.(36) и К.П.(32), двајцата од Штип.
Имено, при претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари