Утрински Весник
Македонија

Претрес во Битола, пронајдена марихуана, за дилерот определен притвор

Претрес во Битола, пронајдена марихуана, за дилерот определен притвор

Вчера, во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода 33-годишниот Г. Д. од Битола, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

„При претрес во неговиот дом, извршен со наредба од Основниот суд Битола, биле пронајдени и одземени три кеси, односно околу половина килограм марихуана“, соопшти МВР.

Лицето било приведено во Полициската станица Битола по што било предадено на судија на претходна постапка, кој му определил мерка притвор.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран