Утрински Весник
Македонија

Претрес на онкологија: Полицијата и Обвинителството влегоа на клиниката

Кривична пријава против две лица од Скопје за давање поткуп на вработена во Одделението за урбанизам

На Клиниката за онкологија во моментов трае акцијата на полицијата која е во координација со обвинителството, потврдија за „Макфакс“ од МВР.

dobivaj vesti na viber

Попладнево се спроведува полициска акција на Клиниката за онкологија во Скопје. Акцијата, како што информираа од МВР, е по налог на Обвинителството.

„Акцијата уште трае, се одвива во моментов“, велат од полицијата и најавуваат повеќе детали по нејзиното завршување.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран