Утрински Весник
Македонија

Престрелка со калашникови во скопско Визбегово

Едно лице е рането во престрелка која се случила поладнево во Визбегово, пренесува 24Инфо.
Според неофицијални информации, ранетиот е пренесен во болница.

Повеќе од текстот на следниот ЛИНК

Можете да прочитате

Од сонце до појава на град – времето и денеска ќе биде нестабилно

Македонската Армија се засилува и модернизира – Голем конвој со воени возила вечерва пристигна во Македонија

utrinskilogin

АМСМ: Оштетена e оградата на мостот на Вардар, на патот кај селата Орешани – Таор