Утрински Весник
Македонија

Прегазен велосипедист кај „Соборна“

Policija Traka.jpg

Сообраќајна несреќа утрово кај „Соборна“ во центарот на Скопје. 

Како што известуваат од МВР, возило марка „мерцедес“ удрило во велосипедист. Се врши увид на местото на несреќата, а повеќе информации се очекуваат во полицискиот билтен. 

Можете да прочитате

Продолжен е рокот за регистрација за изборите за претседател на СДСМ

Ќе треба ли да се случи најлошото: Секој од моите колеги пожарникари работи “еден за тројца”, а секое заменичко министерско место расте

Скопјанец e уапсен – агресивен кон полицајци во пункт за сликање за лични документи