Утрински Весник
Македонија

Прегазен пешак во Штип

По удар од возило, тешко повреден малолетен пешак од Куманово

Во текот на вчерашниот ден во 12.00 часот било пријавено дека во Штип, на ул.„Борис Крајгер“, патничко возило „фолксваген туран“ со штипски регистарски ознаки, управувано од М.К.(28) од Штип, удрило во пешакот З.Н.(75) од Штип, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила З.Н., констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран