Утрински Весник
Македонија

Пожар во поранешната фабрика ОХИС

Пожар во поранешната фабрика ОХИС

Центарот за управување со кризи извести дека од Е-112 во ЦУК е добиена пријава за пожар во поранешната фабрика ОХИС.

dobivaj vesti na viber

Како што соопштуваат од ЦУК, во фабриката е опожарен оџак и дрвна маса во еден од објектите.

Известени се БППЗ на Град Скопје.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран