Утрински Весник
Свет

Повторно пукање во Врачар, две лица во Ургентен

Повторно пукање во Врачар, две лица во Ургентен

Две лица се ранети во престрелката што се случи вечерва во белградската населба Врачар во центарот на српскиот главен град. Престрелката се случила на аголот од улиците „Максим Горки“ и „Цар Николај“.

dobivaj vesti na viber

Како што дознава „Телеграф“, еден од ранетите е 29-годишниот А.П.(29) кој веќе и е познат на полицијата поради бројни криминални дела. Станува збор за лице со 12 кривични пријави за дрога, оружје, разбојништво итн. по кое во тек била и потера за издржување затворска казна. Тој бил застрелан во ногата и е надвор од животна опасност.

Недалеку од местото каде што е застрелан А.П., полицијата пронашла уште едно младо момче со рана на грбот. Се претпоставува дека биле ранети од истиот напаѓач, кој е во бегство.

Застрелани се двајца мажи, се сомнева дека се работи за истиот инцидент, двајцата се пренесени во Ургентниот

Можете да прочитате

Американски булдог го нападнал сопственикот на игралиште во Англија: реагирала и полицијата

Вучиќ за Си-Ен-Ен: Србија ги спроведе сите меѓународни обврски, Косово ниту една

Бебе починало откако родителите го оставиле три часа во жежок автомобил во Флорида