Утрински Весник
Македонија

Повозрасен скопјанец ја натепал сопругата со стап

Znak Policija Najnov 843x560 1.jpg

МВР информира дека синоќа во 22.20 часот во СВР Скопје, 68 – годишна жена од скопско село пријавила дека околу 17 часот во домот била физички нападната од својот сопруг З.С.(72), кој употребил и тврд предмет.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Изгоре дел од туристичкото вовче Гроздоберко во Кавадарци

Дизелот повторно поскапува – 24info.mk

Лога: Со распуштањето на Судски совет и Советот на јавни обвинители се загрозува судската независност