Утрински Весник
Спорт

Потрес во Реал: Toни Крос објави крај на кариерата

Toni Kros Germanija 2.jpg

Тони Крос (34) ги шокираше сите со објавата дека по ЕУРО во Германија ќе ја заврши играчката кариера. Сите очекуваа дека ќе потпише уште една година со Реал, но тој реши да се пензионира.

Оваа објава сигурно ги потресе сите во Реал, особено поради тоа што Крос заедно со Лука Модриќ со години беше еден од најважните играчи на „кралевите“, а се објави во пресрет на финалето од Лигата на шампионите кое Реал ќе го игра во јуни. 1 на Вембли против Борусија Дортмунд.

Можете да прочитате

Сопственикот на Рома го купува Евертон за 475 милиони евра

ЕВРО 2024: Премиерниот натпревар го следеле 22 милиони телевизиски гледачи во Германија

ИОК: На Игрите во Париз 14 руски и 11 белоруски спортисти