Утрински Весник
Македонија

Поради технички зафати, без струја неколку скопски општини

Без струја делови на Сарај, Чучер Сандево и Студеничани

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје известува дека денеска поради технички зафати во електро-дистрибутивната мрежа, без електрична енергија ќе останат:

dobivaj vesti na viber

· од 09:00 до 12:00 часот, корисниците од дел од ул. Востаничка. (Општина Кисела Вода)

· од 09:00 до 13:00 часот, корисниците од дел од с. Горно Соње. (Општина Сопиште)

· од 09:00 до 14:30 часот, корисниците од дел од селата: Бразда и Горно Оризари, како и стопанските објекти во околината на Каменоломот на АД Гранит – Бразда. (Општина Чучер Сандево)

· од 10:00 до 13:00 часот, корисниците од ул. Мариовска. (Општина Кисела Вода)

Можете да прочитате

„Виз ер“, „Луфтханза“ и „Ејџиан ерлејнс“ доставија понуди на тендерот за субвенции за нови летови

Бугарското МНР со нота ќе бара да им се обезбеди пристап на Бугарите на 4 февруари

Таравари повикува на смирување на тензиите меѓу Северна Македонија и Бугарија