Утрински Весник
Спорт

Погба повторно се повредил

Погба повторно се повредил

Францускиот играч за врска од редовите на Јувентус, Пол Погба заработи нова повреда веднаш по враќањето на терените по речиси една година отсуство.

dobivaj vesti na viber

Нема среќа за Погба и Јувентус во вториот заеднички мандат. Французинот беше надвор од терените речиси една година и дури неодамна дебитираше за Јувентус на градското дерби против Торино.

Сепак, во четвртокот не играше против Фрајбург во Лига Европа откако ја прекрши клупската дисциплина.

Погба има повреда на бутниот мускул. Според прогнозите ќе паузира околу еден месец.

Јувентус поради физичката кондиција, но и непрофесионалноста размислува да ја раскине соработката со Погба по завршувањето на сезоната.

Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име