Утрински Весник
Македонија

По петти пат ќе се прска против комарци во Скопје

По петти пат ќе се прска против комарци во Скопје

Град Скопје известува дека во деновите од 11 до 15.09.2023 година на подрачјето на градот Скопје ќе се врши терестрична дезинсекција (петта фаза) против возрасни форми на комарци.

dobivaj vesti na viber

Прскањето од земја ќе се врши во периодот од 22 до 03 часот наредниот ден. Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, ќе се прска првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истите термини, известуваат од Град Скопје.

Можете да прочитате

Петровска за протераните руски дипломати: Работеле спротивно на дипломатските правила, сакале да се вмешаат во национални интереси

Петровска и словенечкиот министер за одбрана Шарец го потпишаа новиот Договор за одбранбена соработка

Приведено лице од Студеничани за бесправно градење