Утрински Весник
Магазин

Пике дојде во домот на Шакира на роденден и замина од спореден влез

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

Пејачката и фудбалерот ја раскинаa долгогодишната врска, а причината, како што подоцна се дозна, била измама. По раскинувањето започна драмата меѓу поранешните партнери.

Се чини дека пејачката Шакира (45) и пензионираниот фудбалер Жерар Пике (35) останаа во добри односи и покрај сите конфликти во последно време.

Шакира го покани Пике во својот дом за заедно да го прослават 10. роденден на нивниот син. Пике беше снимен пред куќата во автомобил, а насмевката не ја симна од лицето. Тој ја напуштил прославата во друштво на својот постар син Милан, а во домот на Шакира влегол преку соседната куќа, онаа на неговите родители, пишуваат таблоидите.

Пејачката им се заблагодари на своите фанови за поддршката деновиве со тоа што излезе на балконот од својата куќа и ги поздрави оние кои стојат пред нејзиниот дом.

Колумбиската пејачка пред неколку дена објави нова песна, а текстот му го посвети на поранешниот партнер кој ја изневерил. Откако излезе песната, драмата меѓу поранешните партнери не престана некое време.

 

Можете да прочитате

Шерон Стоун: Глумев со големи ѕвезди, но тие мразат жени, само двајца актери не се такви

Брус Вилис блед и уморен, актерот „уловен“ на улиците во Лос Анџелес

Заработуваат повеќе и од програмерите, платите одат и до 10.000 евра