Утрински Весник
Македонија

Петровска после долги години ја врати ружата и бојата во СДСМ

Img 3919.jpeg

Актуелната министерка за одбрана, Славјанка Петровска ја смени својата позадина на Фејзбук и предизвика многу емоции кај членството на СДСМ.

Враќајќи го старото лого и старото знаме на СДСМ Петровска предизвика ерупција на воодушевување кај членството кое со восхит коментираше дека партијата треба да се врати на вистинските членови и симпатизери.

Инаку денеска лидерот во заминување Димитар Ковачевски и официјално поднесе оставка по што во партијата треба да се одржат следните внатрепартиски избори за нов претседател на СДСМ.

Можете да прочитате

Преспанскиот договор и денес е „модел за мирно решавање на транснационалните спорови“

Сиљановска-Давкова:Ја поддржуваме Украина и на најсилен можен начин ја осудуваме Русија

Сиљановска Давкова: Војната во Украина не е украински, туку европски и светски проблем