Утрински Весник
Спорт

Павар откри дека пандемијата на КОВИД го турнала во депресија

Павар откри дека пандемијата на КОВИД го турнала во депресија

Дефанзивецот на Баерн Минхен, Бенжамин Павар призна дека се борел со депресијата за време на пандемијата на КОВИД-19, објаснувајќи дека не му се допаѓало да биде изолиран и без опции. Бундеслигата паузираше од средината на февруари до мај, кога се врати фудбалот, но без навивачи на трибините.

dobivaj vesti na viber

„Во мојата глава, работите не беа на место. На почетокот си велиш, ова не е ништо, ќе помине, но кога ќе траеподолго време и кога ќе одиш на тренинг без насмевка на лицето, мораш некако да реагираш. Како и на сите други луѓе, и покрај тоа што имам прекрасна куќа, потребен ми е човечки контакт. Се будев наутро без апетит. Се обидв да се грижам за самиот себе, да готвм, да гледам ТВ-серии. Не ми се допаѓа зборот депресија, но тоа беше тоа. Се криев од сите, но денеска сум многу подобар. Пандемијата целосно ме промени“, вели Павар во интервју за „Ле паризиен“.

Можете да прочитате

Шоу на Градски за 75. роденден на Вардар

Сара Ристовска со свој печат во „Топ 10“ од Европското првенство

„Кнезовите“ со пресврт до победа против Басконија