Утрински Весник
Македонија

Пари и дрога пронајдени кај скопјанец

Пари и дрога пронајдени кај скопјанец

Денеска во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје- Единица за недозволена трговија со дрога, по претходно добиени оперативни сознанија и обезбедена судска наредба од Основен кривичен суд Скопје, извршија претрес во дом на Д.Д. (32) од Скопје.

dobivaj vesti na viber

При претресот биле пронајдени 30 кесички со марихуана и 6 кесички со бела прашкаста материја, како и поголема количина на пари.

Лицето е лишено од слобода и задржано во полициска станица и против него, по документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава по брза постапка до надлежното обвинителство, соопштија надлежните.

Можете да прочитате

До петок нестабилно време со пороен дожд, грмежи и ветер над 60 километри на час

Собранието со 84 гласа „за“ го донесе Законот за енергетика кој треба да спречи поскапување на струјата

ЈО: Со спогодбите во „Синџир“ вратени безмалку 1.000.000 евра во државниот буџет