Утрински Весник
Спорт

ОФМ ги отвора вратите за гледачите: Бесплатен влез за мечевите на Македонија во Европската лига

ОФМ ги отвора вратите за гледачите: Бесплатен влез за мечевите на Македонија во Европската лига

Одбојкарската федерација на Македонија донесе одлука да ги отвори вратите од СЦ „Борис Трајковски“ за сите симпатизери на одбојката кои сакаат да ги поддржат нашите сениорски репрезентации во годинешните настапи во Европската лига.

dobivaj vesti na viber

Стартуваат дамите на домашен терен и в сабота (20.15 часот) ќе ја пречекаат Австрија го во Европската Сребрена лига, додека мажите овој викенд ќе гостуваат против Украина во Златната Европска лига.

„Влезот за сите натпревари на нашите репрезентации ќе биде бесплатен. Ги отвораме вратите за на трибините во салата „Борис Трајковски“ за навивачите, сакаме поголема пддршка за двете наши сениорски репрезентации“, истакна генералниот секретар на ОФМ, Зоран Карановиќ.

 

Можете да прочитате

(Видео) Среќна „седумка“ за Севилја во Лига Европа, прв пораз во финале за Мурињо!

(Видео) „Ајронмен“ Ѓоковиќ со нова победа во Париз

Македонија со одлична победа над Белгија во Златната европска лига