Утрински Весник
Магазин

Од „Сам дома“ до семеен човек! Меколи Калкин на прошетка со двата сина и свршеницата

Од „Сам дома“ до семеен човек! Меколи Калкин на прошетка со двата сина и свршеницата

Меколи Калкин и неговата свршеница Бренда Сонг беа фотографирани во Барбенк, Калифорнија.

dobivaj vesti na viber

Актерот (42), кој како мал се прослави со улогата на Кевин во божиќниот класик „Сам дома“, и актерката од „Долфејс“ (35) ја потврдија својата свршувачка претходно оваа година, а во понеделникот беа забележани со нивните два сина.

Меколи и Бренда се запознаа на снимањето на филмот Changeland од 2019 година.

Двојката првпат поттикна шпекулации за романса кога филмот сè уште беше во продукција во септември 2017 година кога беа видени на фармата Нотс Бери во Буена Парк, Калифорнија.

Меколи, главниот протагонист во „Сам дома“, комедија што нема кој не ја знае или кој не ја гледал, беше најплатеното дете актер во историјата.

Тој го глумеше осумгодишниот Кевин Мекалистер, кој мора да ја заштити својата куќа од двајца крадци кога случајно ќе биде оставен сам дома од семејството.

Можете да прочитате

Мајкл и Кетрин прославуваат роденден на ист ден

Џорџ Клуни ја огласи на продажба куќата покрај езерото Комо

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на „Супербол 2024“